portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk 3 Kolory - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » 3 Kolory - sprawy osiedlowe » Forum » Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy jesteś za segregacją?
  Tak
  Nie
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
nika91 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Pon Kwi 15, 2019 18:11
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 18:23    Temat postu: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Cześć,

Chciałabym wszystkich sąsiadów powitać.
Przy okazji chciałabym zapytać ile osób jest za, a ile przeciw segregacji odpadów?
Sporo śmieci ląduje w pojemnikach w których nie powinna, przez co np.: nie odebrali nam szkła. Lepiej ustalić kwestie wyrzucania śmieci, żeby nie powtórzyć błędu bloków powstałych przed naszymi - po co mamy płacić kary.
Osobiście proszę osoby niesegregujące o wrzucanie swoich worków z odpadami do czarnych pojemników - one są dedykowane do zmieszanych śmieci.
ostrynka 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Śro Gru 07, 2016 18:41
Posty: 105
Skąd: Gdańsk - 3 Kolory

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 18:37    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Błędów pozostałych bloków?
Proszę wybaczyć, ale nie mieliśmy problemów z segregacją od maja ubiegłego roku, kiedy podpisaliśmy deklarację śmieciową!
Problemy i groźba mandatu pojawiła się dopiero, kiedy bloki KW 37-39 i KW 33-35 dostały klucze do naszej wiaty oraz zaczęły wywalać co popadnie do naszych śmietników, bo były bliżej:/

Dla przykładu - ostatnio w naszym śmietniku Bio wylądował worek z resztka cementu. Bo kontener na odpady poremontowe macie Państwo tak szalenie daleko.
Proponuję zarządowi Państwa wspólnot, by poinformowały swoich mieszkańców gdzie i w jaki sposób wyrzucać śmieci!
nika91 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Pon Kwi 15, 2019 18:11
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 19:03    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Dziękuję za wypowiedź. Mówiąc o błędach miałam na myśli właśnie te groźby kar, albo co gorsza pójście o krok dalej (Nie chciałam nikogo obrazić z innych bloków i nie sądziłam że kogoś z innych bloków temat mój zainteresuje). Przy okazji czy mogłabym dowiedzieć się o jakich śmietnikach mowa? Gdzie teoretycznie blok 35-33 wyrzuca śmieci? Dostałam klucze do wiaty śmietnikowej przed moim budynkiem, nie wiem czy pasuje też do innych wiat. Wyrzucam śmieci tam gdzie zarazem mam najbliżej i uważam że powinnam czyli do śmietników znajdujących się w wiacie przed budynkiem 33-35. Zanim zaopatrzyli wiatę w pojemniki, wyrzucałam śmieci do kontenera na gruz bo takie dostaliśmy wytyczne od administratora.
ostrynka 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Śro Gru 07, 2016 18:41
Posty: 105
Skąd: Gdańsk - 3 Kolory

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 20:27    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Na naszym forum dwa tematy są nad wyraz drażliwe - parkingi i śmieci. I onba cieszą się chyba podobna popularnością.

Wracając jednak do śmietników - zostaliśmy poinformowani przez Hanzę, że „omyłkowo” wręczyli mieszkańcom nowo oddanych bloków klucze do naszej wiaty śmietnikowej i planują je odzyskać. Niestety bez skutku.

Nie wiem, gdzie Pani wyrzuca śmieci i absolutnie nie posądzam Pani o kłamstwo. Jednak na własne oczy widziałam (mam mieszkanie w bloku 41/43 od strony parkingu), jak lokatorzy bloku 37/39 maszerują wesoło z worami i wyrzucają je do śmietników przed blokiem.
Nie byłoby to problemem, naprawdę. Gdyby tylko ci weseli ludzie wrzucali te wory gdzie trzeba, segregowali śmieci, a jak już jest pełno, to nie rzucali worków na ziemie lub gdzie popadnie, tylko pofatygowali się pare metrów w dół do wiaty pomiędzy Państwa blokami.
nika91 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Pon Kwi 15, 2019 18:11
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 20:43    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Rozumiem w zupełności. W wiacie przed blokiem 33-35 też nie jet za wesoło, ale my dopiero się wprowadziliśmy, więc wszystko przed nami, a Wy już macie wszystko ułożone, dogadane a tu pojawiają się nowi i nie szanują tego.

Jak szybko została powołany u Was zarząd i wspólnota? Im szybciej to się nam uda, tym szybciej dogadamy sprawę śmieci i innych kwestii. Może to wpłynie też pozytywnie na kwestię Waszej wiaty.
ostrynka 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Śro Gru 07, 2016 18:41
Posty: 105
Skąd: Gdańsk - 3 Kolory

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 0:06    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Lokale odbieraliśmy w większości między grudniem 2017 a lutym 2018.

W naszej wspólnocie pierwsze zebranie zwołała Hanza, w maju 2018 i o ile dobrze pamietam również w maju, jak najszybciej złożyliśmy deklarację śmieciową.
Do ankiety warto dodać, że koszt wywozu śmieci segregowanych to 0,44 zł od m2 lokalu, a śmieci niesegregowanych dokładnie 2x więcej, tj. 0,88 zł.

Oznacza to, że lokale o wielkości 45m2 (+pow. komórki lokatorskiej, np. 2m2) będą płaciły za odpady segregowane ok. 21 zł, a za brak segregacji dwukrotnie wiecej.

Przy okazji polecam też zasugerować mieszkańcom lokali na parterze montaż dodatkowych liczników na wodę do podlewania ogrodka.
Jeśli nie będą posiadali takich liczników, będą ponosić koszta odprowadzania ścieków, co kompletnie nie ma sensuWink
Pozdrawiam
ania999 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Kwi 09, 2013 8:50
Posty: 7
Skąd: Gdańsk- Przymorze

PostWysłany: Czw Maj 02, 2019 13:59    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Ostrynka- mogłabyś rozwinąć temat liczników na wodę do podlewania ogródka? Zakładamy indywidualnie i powiadamy zarządcę? Jak wygląda legalizacja wodomierzy?
Przyznam, że temat jest mi zupełnie obcy (myślałam, że liczniki na ogródek są zakładane z automatu).

Pozdrawiam
Magda_I37 
   

Nowy na forum


Wiek: 34
Dołączył: Wto Lis 20, 2018 20:15
Posty: 2
Skąd: Gdańsk Kazimierza Wielkiego

PostWysłany: Sob Maj 18, 2019 12:36    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Nie rozumiem jakie omyłkowo.
Przy odbiorze mieszkania w bloku 37/39
Dostalam klucz do wiaty vis a vis bloku.
Może dlatego tak pewnie maszerowalismy do tej wiaty.
Dopiero po jakimś czasie otrzymaliśmy klucz do wiaty za blokiem.
Niestety, ostatnio śmieci sprzed bloku KL nie były wywozone przez remont drogi, wiata się nie domykala, dlatego też pewnie mieszkańcy musieli pozbyć się śmieci z domów i wyrzucili do wiaty, z której korzystali na początku.
Pozdrawiam.
michal91 
   

Zaglądajacy


Wiek: 32
Dołączył: Czw Lut 11, 2010 8:01
Posty: 12
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 11:37    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Zgadzam się również dostaliśmy z żoną klucze do wiaty śmietnikowej przed budynkiem od Hanzy. Mam na to dokumenty więc nie wiem o co awantura. Zresztą kiedy były odbiory mieszkań naszej wiaty za budynkiem nie było.
ostrynka 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Śro Gru 07, 2016 18:41
Posty: 105
Skąd: Gdańsk - 3 Kolory

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 12:52    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

michal91 napisał:
Zgadzam się również dostaliśmy z żoną klucze do wiaty śmietnikowej przed budynkiem od Hanzy. Mam na to dokumenty więc nie wiem o co awantura. Zresztą kiedy były odbiory mieszkań naszej wiaty za budynkiem nie było.


Panie Michale. „Awantura” jest o to, że korzystacie Państwo ze śmietników, za które nie płacicie. To wspolnota Kazimierza Wielkiego 38/40 i 41/43 płaci kary za brak segregacji lub złą segregację, to nasze wspólnoty podpisały deklarację śmieciową deklarując się, że będziemy przestrzegać segregowania. I tak było, dopóki Hanza nie oddała nowych bloków.

Otwierajcie sobie drzwi od wiaty ile wlezie, nie ma problemu. Ale zwróćcie uwagę, że na śmietnikach podpisany jest adres wspólnoty, do której owe są przypisane i która ponosi koszta ich użytkowania.

Część członków Państwa wspólnoty wrzuca śmieci jak popadnie, nie wiem, czy macie już podpisaną deklarację śmieciową i czy segregujecie, czy nie.
Nie wspominając, że śmietników między naszymi blokami jest za mało nawet na dwie wspólnoty.
tacho68 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Wrz 19, 2017 18:47
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 22:09    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Witam, czytając posty Magdy i Michała nasuwa się wniosek, że fajnie blisko i czysto to naprzód jedziemy z naszymi papierkami. Szanowni Państwo po pierwsze nie prawdą jest że w momencie odbioru mieszkań w Waszym bloku nie było wiaty, była tylko dojście do niej hm było trudne bo grząskie błoto sprawiało, iż buciki się brudziły, nie prawdą jest że macie w dokumentach odbioru mieszkania wskazaną właśnie tą naszą wiatę śmietnikową, więc proszę.
Ponosiliśmy już koszta dodatkowej wywózki śmieci jak i kary za brak segregacji myślę że lepiej być dla siebie człowiekiem niż wrogiem więc proszę już wiecie że nastąpił kolosalny błąd developera o to ma gdzieś. Zakończy projekt i da w długą a my tu będziemy na dłużej. Pozdrawiam.
AlexAlex 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 23, 2019 10:30
Posty: 7
Skąd: Gdańsk, Kazimierza Wielkiego

PostWysłany: Czw Maj 23, 2019 10:43    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Blok 33+35 przez długi czas nie miał śmietników we wiacie, a jedynie sprzęt budowlany. Także tak, wiata stała, bezużyteczna.
michal91 
   

Zaglądajacy


Wiek: 32
Dołączył: Czw Lut 11, 2010 8:01
Posty: 12
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Czw Maj 23, 2019 15:31    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Przy odbiorze mieszkania dostaliśmy klucze do waszej wiaty a dlaczego ? nie dorabiałem sobie klucz dostałem wiec korzystałem tak jak i inni z polecenia Hanzy.
Na chwilę obecną w głębokim poważaniu mam waszą wiatę bo nasze bloki mają już swoją i przynajmniej ja z niej korzystam od początku jak tylko dostałem klucz od zarządcy.
Zresztą nie warto kłócić się o wiatę a bardziej o drogę która jest hmm robiona od dupy strony. i to jest problem naszego osiedla.

swoja droga w bloku 39 jest grill super ale nie ma na czym usiąść jak wyglada temat w bloku np 35 ?

I keidy robimy akcje przedluzenia autobusu linii nocnej ?
AlexAlex 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 23, 2019 10:30
Posty: 7
Skąd: Gdańsk, Kazimierza Wielkiego

PostWysłany: Śro Lip 03, 2019 9:38    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

Wie ktoś może dlaczego blok 35+31 nagle nie ma kontenerów do segregacji odpadów?
tuniek 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Cze 17, 2019 16:02
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Maćkowy

PostWysłany: Śro Lip 03, 2019 15:41    Temat postu: Re: Blok 33, 35 - sprawy organizacyjne

AlexAlex napisał:
Wie ktoś może dlaczego blok 35+31 nagle nie ma kontenerów do segregacji odpadów?


Była chyba o tym mowa w którymś z pism z Veidiku, chodziło o utrudnienia związane z budową drogi. Niby od początku lipca mieliśmy mieć z powrotem kontenery z segregacją, ale dziś rano jeszcze były wyłącznie czarne
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama